Lunada

9. července 2010 v 16:20 |  Discografia completa
LUNADA

lunada
Vydání: 24. července 2008
Nahravání: 2008
Žánry: Cumbia, salsapop, raggeapop, pop latino
Trvání: 39:28
Nahrávací společnost: EMI
Producenti: Thalía (manažerka), Emilio Estefan

Lunada je desáte studiové album (jinak celkově čtrnáctvé) mexické zpěvačky Thalíe,
 vydané pod nahrávací společnosí EMI, 24. července 2008. Obsahuje 11 písní, rytmu pop, cumbia, raggae a reggaeton. V tomto případě se Thalía vrací k latinským rytmům. Producentem alba je Emilio Estefan. Album je směs zbrusu nových písní a převzatých, po kterých se Thalíi stýskalo. Umístilo se mezi první desítkou Billboard a prodalo se pouze něco přes 14.000 kopií od jeho vydání, ve Spojených státech a v Portoriku. Je to poslední album, vydané pod společností EMI a nejméně úspěšné za celou její kariéru.

Když zpěvačka začla dávat život tomuto albu, obrázky které měla ve smé mysli byly zcela jasné. Představovala si letní teplé odpoledne, s touto vůni soli, pláž, písek, opalovací krém a kokos. Představovala si sluníčko a muziku kterou by chtěl poslouchat zatímco přichází noc, když tělo začíná cítit ohnivost, způsobenou intenzivní sluníčkem, které už zašlo. Viděla se posazená na písku obklopená přáteli ozařenými táborovým ohněm při svitu měsíce. V dáli se slyšela tropická muzika kalipsa, raggea. Tento repertoár požehnaných písní měsíce se změnil v jednu Lunadu. 

Album bylo hodnocené kritikou jako ucouvnutí,  zpětný ráz v kariéře zpěvačky. Počítá se pouze s prodanými 30.000 kopií (přibližně) po celém světě. První singl Ten Paciencia, vybraný fanoušky na internetovém portálu univision.com, neměl takový vysněný úspěch v latinskoamerických rádiích a ve Spojených Státech. Při nezdařeném pokusu zachránit Lunadu seThalía snaží vytvořit verzi raggaetón písně Ten Paciencia se zpěváčkem Daddy Yankee. Druhý singl Será porque te amo, běžel pouze v latinskoamerických rádiích y měl mírný úspěch, ale také měl velmi slabé promoce. Třetí singl Aventurero, byl přerušen protože Thalía zrušila smlouvu u nahrávací společnosti EMI. Aventurero vešlo pouze do argentických rádií.
Album neobdrželo žádné osvědčení v Mexiku (a to nemluvně o světě) kvůli nízkému prodeji.

thalia lunada
V listopadě roku 2008, Thalía oznámilo oddělení od nahrávací společností EMI, u které byla více jak 12 let, kvůli nedostačující podpory, teď se přidává k Sony BMG Music, který řídil několik let zpátky její manžel Tommy Mottola.

Navzdory velkému neúspěchu, které mělo teto album v kariéře zpěvačky, prostřednictvím internetové stránky časopisu Hola (www.hola.com), ho hlasující vybrali Nejlepším albem roku 2008 s 8.750 hlasy, nad Cómplices od Luise Miguela (7.378 hlasů) y nad E=MC(2) od Mariah Carey (2.347 hlasů).
Později se předpokládalo, že vydání Lunady byla strategie zpěvačky a jejího manžela, aby mohli dát konec EMI, a tak začít novou etapu v kariéře zpěvačky. 

PÍSNĚ NOVÉ A PŘEVZATÉ
Lunada je směs nových a převzatých písní, ale všechny jsou v letním rytmu. Nové téma jsou: Ten Paciencia, Bendita (napsaná Thalií pro její dceru Sabrinu), Desolvidándote, Yo No Sé Vivir a Sólo Se Vive Una Vez; zatímco přepracované jsou témata: Sangre Caliente, Será Porque Te Amo (zesnulá skupina Richi e Poveri), Con este Amor (od Ximny Muñoz), Aventurero (Gisselle) a také Insensible (od Juana Gabriela) a Isla Para Dos (od portorikánce Nana Cabrery).

OBAL 
Lunada prezentuje evidentní podobnost s obalem CD "Bright like neon love", vydané australskou skupinou v roce 2004. Zpěvačka a herečka okamžitě reagovala na své internetové stránce, aby objasnila veškeré pochybnosti a kritiky: 
,,Když mi tým představil rozdílná pojetí, zůstala jsem naprosto inspirované jedním obrazkem, který mi ukázali", řekla. "Všichni jsme inspirovaní vším a všechny věci jsou inspirované všemi věcmi" vysvětluje interpretka Ten paciencia. A přidává: "Chtěla jsem přidat tropický nádech, barvy a styl který odráží moji myšlenku což je Lunada (v překladu půlměsícová). Jsem si jistá, že tento obal taky bude inspirovat další v budoucnosti", přidává.

thalia lunada
Seznam skladeb:

 1. Ten Paciencia (Měj trpělivost)
 2. Sangre Caliente (Horká krev)
 3. Con Este Amor (S touto láskou)
 4. Será porqué te amo (Bude protože tě miluju)
 5. Bendita (Požehnána)
 6. Desolvidándote (Nezapomínám na tebe)
 7. Isla Para Dos (Ostrov pro dva)
 8. Insensible (Necitelná)
 9. Aventurero (Dobrodruh)
 10. Yo No Sé Vivir (Neumím Žít)
 11. Sólo Se Vive Una Vez (Žije se pouze jednou)

Singly:

Ten Paciencia
Será Porque Te Amo
Aventurero - později zrušen, hrál jenom v argentických radiíchUVEDENÍ ALBA LUNADA 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pablo | 10. července 2010 v 15:26 | Reagovat

Hola. Pěkný blog :) Konečně nějaké nové info. Jinak teda jsem nevěděl, že Lunada byla až tak neúspěšná, ale popravdě se není co divit. Přece jen propagace skutečně žádná nebyla a zároveň si myslím, že to skutečně bylo jedno z nejhorších alb. Pokud to však bylo plánované, tak nevím, jestli si tím spíš neuškodila. Těžko říct.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama