Thalía prohlašuje lásku k její zemi

29. srpna 2010 v 11:31 |  Novinky

Thalía prohlašuje lásku k její zemi

Po úspěchu, který měla Thalía se svým akustickým albem vydaným v roce 2009, připravuje novou verzi ve formě CD a DVD, na kterém zahrne tři zcela nové písničky, navíc na této mexické verzi můžeme počítat s kompletním koncertem ,,Primera fila".

(Foto: ARCHIVOS EL UNIVERSAL )

Čtvrtek 26. srpna 2010 El Universal

Zpěvačka a herečka Thalía oslavuje dnes své 39 narozeniny, vychutnává si úspěch z jejího alba Primera fila, a připravuje na září vydání jeho luxusní edice.
Tento materiál, s kterým se umělkyně vratila na scénu po pauze kvůli těhotenství, dosáhl čtyřnásobného ocenění Disco de Platino (Platinové album) za více než 240 000 prodaných kopií, zatímco v celé latinské americe prodej dosáhl celkově půl miliónů kopií.

Adriana Thalía Sodi Miranda,  která se zatím nezmiňuje o svém návratu do telenovel, po vekém úspěchu s María Mercedes, Marimar a María la del barrio, se narodila 26. srpna 1971. Je to dcera Ernesta Sodi Pallares a Yolandy Mirandy, sestra Laury, Gabriely, Federica a Ernestiny. "Yuya", jako byla nazývána s láskou od mala, neměla hodně štěstí poznat svého otce, který zemřel, když měla pět let. Od svého mládi byla vedena k muzice a herectví, zkoušela tedy štěstí v různých talentových soutěžích. Když měla jeden rok udělala reklamu na známou limonádu Cola, ve čtyř letech chodila na lekce baletu a hodiny klavíru.  V roce 1983 a  1984 se zúčastnila jako sólistka festivalu Juguemos a cantar. Její píle a odevzdání ji pomohli dosáhnout rolí ve filmu La guerra de los pasteles, nebo v muzikální komedii, mezi něma Vaselina.
V roce 1986 vstoupila do skupiny Timbiriche, a v krátkem čase se s ní stala jedna s nejžádanějších členek, v té době nahrávala svou první telenovelu La pobre seňorita Limantour, po které následovaly Quinceañera a Luz y sombra. Později odchází od skupiny a zkouší štěstí jako solistka, cestuje do Los Angeles, Californie, kde se učí hrát (el bajo), zatímco připravuje její první cd, které vychází v roce 1990 s písněmi jako Saliva a Pienso en ti.
Další rok vydává Mundo de cristal, materiál, který se schodoval s její etapou hlasatelkou ve španělské televizi. Následující album, Love, vychází v roce 199 a prodalo se více než 200 000 kopií pouze za jeden měsíc. V tomto roce ji nabídli učinkovat v trilogii o Mariích: v telenovelách María Mercedes (1992), Marimar (1994) a María la del barrio (1996). Marimar bylo číslo jedna ve jak ve Spojených státech, na Filipínách a i Indonésii tak v Latinské americe.
V roce 1994 nahrává své čtvrté album, En éxtasis a v roce 1995 vychází její vlastní kolekce prádla.  Mezi jejími úspěchy je také Guinnessův rekord za umělkyni s nejvíce oceněními za jednu noc. V roce 1997 byla korunována za Královnu XXXVIII. pořádání mezinárodního festivalu v Viña del Mar, v Chile, na Karnevalu v Miami, na oslavě  Broadway, v Los Ángeles, Californii, dále byla nominována cenou lo Nuestro jako Nejlepší ženská umělkyně.
Tento rok zpouští na trh Amor a la mexicana, album s kterým triunfovala na světové úrovni.
Ese mismo año lanzó al mercado Amor a la mexicana, un disco que triunfó a nivel mundial. Navíc natáčí hudbu k animovanému filmu Anastasia.
Mezinárodní umělkyně se zamilovala do prestižního manažera Tommyho Mottoly, ex manžela americké zpěvačky Mariah Carey a presidenta hudební společnosti Sony Music, s kterým uzavřela sńatek 2. prosince 2000 v New Yorku. 
Chvíli poté nahrává cd Arrasando, s kterým obdržela různá uznání, jako nominace na ceny Lo Nuestro, Billboard Latin Music Awards, Grammy Latino a první vstup do MTV latino.
Herečka, která sídlí ve Spojených státech, v roce 2002 utrpěla krizi kvůli únosu jejích sester Laury Zapaty a Ernestiny Sodi. Nicméně, uvádí její album s velkým úspěchem.
V hereckém světě, se Thalía zúčastní na nahrávání amerického filmu Mambo café, kde představuje latinskou ženu. Thalía je také podnikatelka, vydala svou kolekci slunečních brýli, vůně a ženského oblečení.
V roce 2005 vychází El sexto sentido a v roce 2007 kniha Thalia: Belleza! lessons in lipgloss and happiness, jak v angličtině tak ve španělštině, kde prozrazuje své tajemství krásy.
Je mluvčí organizace March of Dimes, která informuje těhotné ženy o všem co by měly vědět.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama