Rosalinda

19. září 2010 v 0:12 |  Filmografia
Rosalinda je mladá, krásna a velice hodná dívka, která pracuje v květinovém krámku svého dědečka ze stranysvé matky, ve skutečnosti se však jedná o její tetu, která je velice nemocná, Rosalinda jako ostatní členové rodiny: Fedra, Lucy (ve skutečnosti sestřenice) pomáhají svému otci Xavierovi (strýc) s náklady na domácnost, až na Beta, jedinného syna, který je jen pouhý povaleč bez povinností.


rosalinda
Feda je velice pyšená, ješitná, Lucy sladká jako Rosalinda. Xavier se jednoho dne dovídá, že jedna z jeho tří dcer není jeho, vybíjí si zlost na svých dcerách, protože si myslí, že mu jeho žena Dolores byla nevěrná. Dolores však Rosalindu proměnila za své narozené mrtvé dítě a vydávala ji za svou dceru, aby pomohla své sestře Soledad, která byla ve vězení.Jednoho dne Rosalinda pozná Fernanda José Altamirano Del Castillo a zamiluje se do něj, myslíc si, že se jedná pouze o chudého klavíristu, který občas hrává v restauraci, kterou Rosalinda zdobí růžemi. Valeria Del Castillo de Altamirano, matka Fernanda José, je velice zlá, zlomyslná a posedlá. Je posedlá svým synem od té doby co její manžel byl zavražděn před mnohy lety svou sekretářkou. 

Soledad Romero, je zatím ve vězení, za spáchání vraždy. Valerie postuplně odhaluje, že Soledad
je žena Alfreda Del Castillo, jejího vlastního bratra (a opravdového vraha jejího manžela.) Pro lásku svého manžela Soledad vzala vraždu na sebe a svou dceru právě narozenou svěří své sestře. Tato dcera je Rosalinda.

Rosalinda je tedy legitimní dcera Alfreda Del Castillo a Soledad Romerové, sestřenice Fernanda José a neteř Valerie a dědička z 33.3 % majetku Del Castillo. (66.6 % náleží Valerii, které ukradla její sestřenici Verónice).
rosalindaDalší tajemství protagonistů je narození Fernanda Josého, který není syn Valerie Del Castillo, ale její sestřenice Veróniky Del Castillo, a pravé manželky José Fernanda Altamirano. Toto tajemství ví pouze Bertha,která slouží Valerii a je její komplic.


Všechno se událo před mnohy lety. V residencii Del Castillo žila Verónica a její bratranci Alfredo a Valerie, když Verónica vdala za José Fernanda Altamirana Valerie, nemůže snést že její sestřenice je šťastná a bohatší a proto svede svého švagra José Fernanda a stane se jeho milenkou, později s ním vytvoří plán jak se zbavit Verónicy, ukradnout její majetek, nechat ji zmizet a zůstat spolu. A zvítězí.


Po 20 letech je Soledad propuštěna z vězení. Ubytuje se u svého švagra Xaviera, začne serosalindavydávat za tetu Martu, která právě přijela ze Spojených Států, jediný Xavier zná pravdu, a společně se snaží zabránit svatbě Fernanda Josého s Rosalindou. Obsa se však jednoho dne spontánně rozhodnou a uzavřou sňatek tajně tentýž den. Rosalinda brzy otěhotní. Najdou si společný byt, v kterém šťastně žijí až do určitého okamžiku...

Fernandovi Josému je od malička vštěpována nenávist k vražedkyně jejího otce. Jednoho dne Valerie vtrhne do jejich bytu, kde se nachází Soledad, José Fernando a slabá Rosalinda odpočívající po porodu. Valerie vtrhne do bytu, a vyklopí na svého syna, že se oženil s dcerou vražedkyně jeho otce. On v záchvatu vzteku, přesvědčení, že mu to Rosalinda celou dobu zatajovala začne, začne řvát, že o Rosalindu už nestojí. Rosalinda se probouzí zmatená co se děje. José Fernando utíká z bytu. Soledad ho následuje ve snaze přesvědčit, ať neopouští Rosalindu. Mezitím Valetie využije příležitosti vtrhne do bytu a Rosalindě poté co omdlí, ukradne dcerku. Rosalinda se chvíli po té probouzi a kolébku naléza prázdnou. Pomatená začne v zoufalství hledat svou dceru ve městě, a protože dceru nenalézá několik dní pomátne se úplně a končí v nemocnici. Když se Fernando José dovídá o stavu své manželky přinese ji dceru do nemocnice, už je ale pozdě a Rosalinda je přemístěna do ústavu pro psychicky nemocné.

V ústavu vypukne požár, jedno tělo je nalezené tak zhořené, že je nemožné jej identifikovat. Na základě panenky, která oběť drží ve svém náručí prohlásí, že se jedná o tělo Rosalindy.Rosalinda se při hádce těsně před požárem těžce praští do hlavy nakonec se ji však podaří utéct. Před kostelem ji nachází žebrák Misterias, který si ji přivlastní a nutí žebrat a poté krást. Jedné noci je chycená v domě při kráděži. Mladík (Alex), který ji najde, je Rosalindou tak okouzlen, že se rozhodne proměnit ji v hvězdu. Postupně ji promění v
slavnou zpěvačku, kterou pojmenuje Paloma. Paměť se však stále nevrací.

Sestra Rosalindy Fedra využije situace, a snaží se získat Fernanda Josého. Nastěhuje se do jeho bytu a stará se o jeho dceru, ke které ve skutečnosti nechová žádnou lásku a používá ji za pouhý nástroj jak si ho získat. A jako vždycky docílí svého. Fernando José ji požádá o ruku...

V té době Paloma začně sklízet jako zpěvačka velký úspěch. Když ji Fernando José poprvé spatří je Palomou naprosto posedlý a snaží se získat její srdce bez toho aby věděl, že se jedná o samotnou Rosalindu.


Rosalinda je remakem:                              

maria teresa
primavera

rosangelica  

1. verze: Maria Teresa, Venezuela, 1972, Lupita Ferrer, José Bardina
2. Primavera, Venezuela, 1988, Fernando Carrillo (stvárnil stejnou roli jako v Rosalindě), Gigi Zanchetta
3. Rosangélica, Venezuela, 1993, Sony Smith, Víctor Cámara
4. Rosalinda, Filipíny, 2009, Carla Abellana, Geoff Eigenmann

+ argentická verze Rosalindy je Esa Triste Mentira de Amor
rosalinda
V hereckém obsazení:

rosalinda

Thalía .... Rosalinda Pérez Romero / Paloma Dorantes
Fernando Carrillo .... Fernando José
Lupita Ferrer .... Valeria Altamirano del Castillo
Angélica María .... Soledad Romero
Adriana Fonseca .... Lucy Perez Romero
Nora Salinas .... Fedra Perez Romero
Manuel Saval .... Alfredo del Castillo
Miguel Ángel Rodríguez .... Javier Perez
René Muñoz .... Abuelo Florentino
Jorge De Silva .... Beto Perez Romero
Paty Díaz .... Clarita
Ninón Sevilla .... Asunción
Raúl Padilla .... Bonifacio
Renata Flores .... Zoila
Víctor Noriega .... Alex Dorantes
Elvira Monsell .... Bertha
Anastasia .... Alcira
Eduardo Luna .... Aníbal
Roberto "Flaco" Guzmán .... El Miserias
Meche Barba .... Angustias
Laura Zapata .... Veronica Altamirano
Sergio Reynoso .... Agustin Morales
Eugenio Bartilotti .... friend of Beto
Guillermo García Cantú .... Jose Fernando Altamirano
Eva Calvo .... Ursula
Emiliano Lizárraga .... Ramiro
Eduardo Liñán .... Demetrios Morales
Sara Luz
Tere López-Tarín .... Natalia #1
Esther Rinaldi .... Abril
Tina Romero .... Dolores Romero
Milagros Rueda
Jessica Salazar .... Pamela Iturbide

Záchytné okamžiky v Rosalindě:

Úvodní znělka:


Fernando José zpívá Rosalindě


Rosalinda zpívá Amorcito Corazon, Alex Dorantes poprvé spatří Rosalindu


Rosalinda zpívá s Xavierem Si nos dejan


Zcéna - požár


Proměna v Palomu:1/1 První vystoupení Palomy - Echa pa´lante 


2/2 První vystoupení Palomy - Dicen por ahí


Paloma vystupuje v televizi s písní Piel morena, celé sousedství sleduje program a je překvapeno její podobností s Rosalindou


Paloma - Mujer Latina


Paloma zpívá Duermete mi niňa


Paloma - Te quiero tanto


Obrovský úspěch Palomy DorantesRosalindě se vrátí paměť:


Vystoupení Rosalindy


Rosalinda - Por Amor


Rosalinda - Amor a la mexicana

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markéta | E-mail | 4. června 2011 v 18:12 | Reagovat

Jedna z mých nejoblíbenějších telenovel.Mám s ní spojené krásné vzpomínky na tu dobu.

2 cheap dresses | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 10:48 | Reagovat

Henry Louis Mencken~ We are here and it is now. Further than that all human knowledge is moonshine.
http://www.askdresses.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama